GÜVENLİ İNTERNET TIRI ZİLE'DE

img

GÜVENLİ İNTERNET TIRI ZİLE'DE

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve BTİDER işbirliğinde faaliyete geçirilen, Güvenli İnternet Tırı, 23-26 Ekim tarihinleri arasında Zile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Tokat'ın Zile ilçesinde okulları gezip eğitimler düzenledi.

Teknolojiye ulaşma fırsatı kısıtlı olan çocuklara, teknolojinin fırsatlarını sunmak; teknoloji ile iç içe olan çocuklarda ise, internetin bilinçli, güvenli ve etkin kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalarına başlayan Güvenli İnternet Tırı, Zile'de büyük bir ilgiyle karşılandı.

Zile'de bulunduğu her gün farklı farklı okullara giden Güvenli İnternet Tırı, iki binin üzerinde öğrenciye ulaştı. Tırımızın en önemli misafirleri olan özel eğitim öğrencilerinin mutluluğu ise görülmeye değerdi. Bizlere ev sahipliği yapan Zile İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve tüm personeline teşekkür ediyoruz.

Güvenli İnternet Tırı, çocuklara ve gençlere, oldukça faydalı, eğlenceli ve büyüleyici bir dünya sunuyor. Yeni teknolojileri, doğru bir zeminde ve doğru bir şekilde tanıma imkânı bulamayan çocuklar ve gençler için faaliyete geçirilen Güvenli İnternet Tırı Projesi, Zile'den Tokat'a  ve sonrasında Türkiye genelinde okulları ziyaret etmeye devam edecek.

Zile'deki programımızla ilgili medyada çıkan haberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.haberler.com/il-il-gezerek-ogrencilere-guvenli-internet-11375845-haberi/

http://www.milliyet.com.tr/il-il-gezerek-ogrencilere-guvenli-internet-tokat-yerelhaber-3118886/

http://beyazgazete.com/haber/2018/10/27/il-il-gezerek-ogrencilere-guvenli-internet-anlatiliyor-4742965.html

26.10.2018