GÜVENLİ İNTERNET TIRI "ULUSLARARASI BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNDE KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ ETKİNLİĞİ"NDE

img

GÜVENLİ İNTERNET TIRI "ULUSLARARASI BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNDE KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ ETKİNLİĞİ"NDE

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve BTİDER işbirliğinde faaliyete geçirilen Güvenli İnternet Tırı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından düzenlenen "Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojilerinde Kız Çocukları Günü Etkinliği"nde kız çocuklarıyla buluştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Sayan Kaya'nın da katıldığı etkinlik BTK Merkez yerleşkesinde yapıldı.

Teknolojiye ulaşma fırsatı kısıtlı olan çocuklara, teknolojinin fırsatlarını sunmak; teknoloji ile iç içe olan çocuklarda ise, internetin bilinçli, güvenli ve etkin kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalarına başlayan Güvenli İnternet Tırı, 18 Nisan 2018 tarihinde yapılan "Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojilerinde Kız Çocukları Günü Etkinliği" etkinlikte yerini aldı.

Etkinliğe katılan gençler; oyun ve yarışmalarla eğlenirken, yeni teknolojileri de keşfettiler.

Güvenli İnternet Tırı, çocuklara ve gençlere, oldukça faydalı, eğlenceli ve büyüleyici bir dünya sunuyor. Yeni teknolojileri, doğru bir zeminde ve doğru bir şekilde tanıma imkânı bulamayan çocuklar ve gençler için faaliyete geçirilen Güvenli İnternet Tırı Projesi, Ankara ili ve Türkiye genelinde okulları ve eklinlikleri ziyaretine devam edecek.

18.04.2018