GÜVENLİ İNTERNET TIRI BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİNDE

img

GÜVENLİ İNTERNET TIRI BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİNDE

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve BTİDER işbirliğinde faaliyete geçirilen, Güvenli İnternet Tırı, 22 Ekim tarihinde düzenlenen Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kütüphanesi ve Binali Yıldırım Müzesi Temel Atma Töreni'ne katıldı.

Teknolojiye ulaşma fırsatı kısıtlı olan çocuklara, teknolojinin fırsatlarını sunmak; teknoloji ile iç içe olan çocuklarda ise, internetin bilinçli, güvenli ve etkin kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalarına başlayan Güvenli İnternet Tırı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencileri ve öğretim elemanlarıyla buluşup ileri internet kullanımında güvende kalmanın püf noktalarını anlattı.

Güvenli İnternet Tırı, çocuklara ve gençlere, oldukça faydalı, eğlenceli ve büyüleyici bir dünya sunuyor. Yeni teknolojileri, doğru bir zeminde ve doğru bir şekilde tanıma imkânı bulamayan çocuklar ve gençler için faaliyete geçirilen Güvenli İnternet Tırı Projesi, Erzincan'dan Tokat'a, Tokat'ın Zile İlçesi ve ardından Türkiye genelinde okulları ziyaret etmeye devam edecek.

22.10.2018